تبلیغات
?

ابزار رایگان وبلاگ

 • کد نمایش افراد آنلاین
 • ابزار منو ثابت

  کنــــــــــــــــکور کامپیــــــــــوتر - چگونه بفهمیم آیا کسی به مودم اینترنت ما وصل شده است یا نه ؟؟؟

  چگونه بفهمیم آیا کسی به مودم اینترنت ما وصل شده است یا نه ؟؟؟

  • چگونه از دستگاه‌های متصل شده به مودم مطلع شویم؟

  اولین کاری که می‌بایست انجام دهید، ورود به صفحه‌ی تنظیمات مودم شماست. جهت ورود، شما می‌بایست آدرس IP مودمتان را بدانید. معمولاً این آدرس آی‌پی‌ها، 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 می‌باشد. درصورتی که هیچ‌یک از این آدرس‌های قبل نبود، می‌توانید با مراجعه به برنامه Run موجود در ویندوز، و تایپ عبارت ipconfig و ورود به آن، آدرس روبروی Default Gateway تحت Local Area Connection را مشاهده کنید.

  مودم,فهمیدن این که ایا کسی به مودم و اینترنت ما وصل شده یا نه,نحوه تشخیص وصل بودن دستگاه ها به مودم,نحوه تشخیص وصل بودن دستگاه ها به اینترنت,اینترنت,اینترنت دزدی,دزدی,dhcp_devices_list

  پس از ورود به صفحه تنظیمات مودم، می‌بایست که به‌دنبال بخشی با مفهوم Connected Device شوید. بستگی به نوع مودم، ممکن این گزینه با نام‌های متفاوت باشد. برای مقال، مودم موجود در منزل من، از نوع TP-Link می‌باشد که این گزینه در مسیر Device Info > DHCP پیدا شد.

  مودم,فهمیدن این که ایا کسی به مودم و اینترنت ما وصل شده یا نه,نحوه تشخیص وصل بودن دستگاه ها به مودم,نحوه تشخیص وصل بودن دستگاه ها به اینترنت,اینترنت,اینترنت دزدی,دزدی,dhcp_devices_list

  همانطور که در تصویر فوق می‌بینید، یک جدول با لیست کاملی از دستگاه‌های متصل را خواهید دید. ستون Hostname و Mac Address مهم‌ترین ستون‌ها در جهت تشخیص دستگاه متصل به مودمتان می‌باشد! به آن‌ها دقت کنید و در صورتی که با یک مورد مشکوکی مواجه شدید، باید اقدامات لازم اتخاذ شوند.

  • درصورتی که فرد مشکوکی به مودم ما متصل بود، چه کنیم؟

  بهترین و مهم‌ترین راه، تنظیم یک کلمه عبور برای اتصال به Wireless مودم شماست. سعی کنید که نوع رمزنگاری بر روی WPA و یا WPA2 قرار بگیرد، چرا که نوع WEP یکی از ضعیف‌ترین رمزنگاری‌هاست که می‌توان به‌راحتی آن را هک کرد.

  قدم بعدی‌ای که می‌توان در افزایش امنیت مودم شما برداشت، مخفی سازی SSID و یا به‌اصطلاح، خاموش کردن SSID Broadcasting است که می‌توانید در تنظیمات مربوط به Wireless مودمتان، این گزینه را پیدا کنید. با خاموش نمودن این قابلیت، نام مودم شما در لیست وایرلس‌ها ناپدید خواهد شد، در نتیجه شما می‌بایست از نام وایرلس خود نیز مطلع باشید تا بتوانید با مودم خود ارتباط برقرار کنید.
  طبقه بندی: نرم افزار Software، هک Hack ... امنیت Security، آموزش Education ... ترفند tricks، اینترنت Internet ... شبکه Network ... وب Web،
  برچسب ها: مودم، هک، modem، hack، اینترنت، internet، وایرلس،

  تاریخ : یکشنبه 8 شهریور 1394 | 09:51 ق.ظ | نویسنده : Z K | نظرات

  .: Weblog Themes By Z-K :.